230 tys. palet EPAL miesięcznie

Licencja EPAL

PalettenWerk posiada licencję EPAL o numerze PL-104 na produkcję palet płaskich drewnianych EPAL-EUR. Znak jakości EPAL na paletach PalettenWerk gwarantuje całkowite bezpieczeństwo użytkowania a Klienci firmy mają pewność, że ich towar nie zostanie uszkodzony w czasie transportu. Palety produkowane na licencji EPAL to także uznany standard obowiązujący w krajach Unii Europejskiej.

Palety EUR EPAL

Jak przebiega kontrola jakości?

Każda partia europalet EPAL przed wprowadzeniem do obiegu zostaje poddana szczegółowej kontroli jakościowej. PalettenWerk produkuje europalety na drugim poziomie kontroli co oznacza, że firma nie jest zobowiązana do zgłaszania każdej wyprodukowanej partii europalet do kontroli zewnętrznej.

Zewnętrzne kontrole przeprowadzane w ramach licencji EPAL mają charakter wyrywkowy, a inspekcja obejmuje sprawdzenie dokładnych wymiarów palet i ich poszczególnych części, ocenę wizualną jakości surowca drzewnego, pomiar wilgotności drewna oraz kontrolę poprawności użycia materiałów złącznych i oznaczeń.

Co gwarantuje Klientom Licencja EPAL?

  • Regularny i powtarzalny układ gwoździ zapewnia trwałość i stabilność konstrukcji
  • Grubość desek nie mniejsza niż 22 mm gwarantuje wytrzymałość palety do 2000 kg
  • Deski ostrokrawężne są efektem starannego przygotowania surowców do produkcji palet
  • Wilgotność nieprzekraczająca 22% gwarantuje długą użyteczność palety
  • Równo wypalone i pełne oznakowanie pozwala na odróżnienie palety EPAL od palety nie certyfikowanej
agencja marketingowa LAP development
Ta strona używa cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookies w ustawieniach przeglądarki. Rozumiem